Arzu Baloğlu
Danışman, Akademisyen, Yazar ve Gezgin

 

1988’ de İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsünde İşletme İhtisas yaptı ve aynı fakültede Üretim Yönetimi bölümünden Yüksek Lisans derecesi aldı. Doktora programına Sayısal Sistemler ve Üretim Yönetimi bölümünde devam ederek 1999’ da programı bitirdi. 1988’den beri ise akademik çalışmalarıyla birlikte iş yaşamını da devam ettirmiştir. 14 sene boyunca ülkemizin tanınmış işyerlerinde planlama, mühendislik, satış, iş geliştirme ve işletme yönetimi konularında iş yaşamına katkıları olmuştur. Son 8 senesi profesyonel olarak bilişim endüstrisinde geçmiştir.

Uzmanlık alanları arasında MRP, ERP, CRM ve elektronik ticaret en önemlileri olarak ifade edilebilir. Bilişim endüstrisi bünyesinde düzenlenmiş fuarlarda, kongrelerde, seminerlerde konuşmacı, oturum başkanı ve panelist olarak görev yapmıştır. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış yazıları, çeşitli dergi ve internet sitelerinde yayında olan röportajları ilgili kaynaklar bulunarak okunabilir.

Basılı olan ve tüm bilinen online kitapçılarda satılan 9 kitabı bulunmaktadır.

Kendi adını taşıyan youtube kanalında «Ar-Ge» ve «İnovasyon» üzerine canlı yayınlar yapmaktadır.

En son 2021’de yayınlanan kitabının adı “Yaratıcı Beynin Gizemi: Dahi Beyinler Nasıl Çalışıyor?” olarak literatürde yer almaktadır.

Şu an Marmara Üniversitesinde tam zamanlı, Yeditepe Üniversitesinde ise yarım zamanlı Öğretim Üyesi olarak çalışmakta, mentorluk, danışmanlık ve kitap çalışmalarına devam etmektedir.