Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Daha da İleri >>
  

Genc Fütüristler Trend Talks ile Unilever´de Cem Tarık Yüksel´i dinlediler

Genç Fütüristler, Cem Tarık Yüksel´den ‘sektör ve müşteri trendleri’ni dinlediler...

Genç Fütüristler Trend Talks-3 için 7 Ocak 2012 Cumartesi günü yılın ilk etkinliğinde, Unilever Türkiye Ofisinde bir araya geldiler.

Genç Fütüristler, Trend Talks etkinliklerini, her seferinde farklı bir konu, farklı bir ortam ve kurguda mevcut/gelecekteki trendler üzerine bilgilenmek amacıyla düzenliyorlar.

Kısa viedo ;

IFrame

Üçüncü Trend Talks Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan’ın da katılımı ile derneğin aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olan Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirme’den sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel’in ev sahipliğinde, ‘Sektör ve müşteri trendleri’ konulu sunumu ile gerçekleşti.

Etkinlik öncesi Unilever Food Solutions şeflerinin hazırladığı müthiş lezzetli ikramlarla önce mideler, sonrasında da Cem Tarık Yüksel’in zengin görsel ve örneklerle aktardığı bilgilerle beyinler bayram etti.

Poiztif TV tarafından canlı yayınlanan Trend Talks’ın önemli mesajları ve duyuruları etkinlik boyunca Dekatlon ve M-GEN ekiplerince twitter’dan sürekli paylaşıldı.

C. T. Yüksel’in sunumundan akılda kalan cümleler;

Unilever Türkiye 36 ülke, 750 milyon nüfusa ulaşıyor. Sorumlu oldukları bölge Unilever’in en büyük bölgelerinden

@UnileverTurkiye en sürdürülebilir 100 şirketten 7. si ve 180 ülkede faaliyeti var. Türkiye’nin yeşil ofis sertifikalı ilk çalışma ortamı.

"Agile Working" ofissiz çalışmaya geçişin ara etabı. Herkesin gönlünde yatan, trafikte tükenmeden ve uluslar arası farklı saat dilimlerine göre esnek çalışabilmek. Ofis ve iş dışında gelişen 3. Mekanlar genç profesyonellerin vazgeçilmez mekanları oldu bile.

"Korku ateş gibidir. Ya içini ısıtır, ya evini yakar. Korkusunu kontrol eden, hayatını kontrol eder" Geleceği yaşamak da böyle bir şeydir; ya yakar ya ısıtır…

"2020´de, 100 şehir, dünya ekonomisinin %30 unu ve inovasyonların tamamını oluşturacak"

"2015´te varlığın %60´ı, tüketimin %40´i 50 yaş ustundeki insanlarda olacak" Baby Boomer lara iyi bakın, onları hoş tutun" diyor Cem Tarik Yuksel, ona göre:)

"Fark etmiyorsanız trendi kaçırıyorsunuz demektir" ...

"Değeri anlayın.. Yansımayı anlayın.. Sonra ürün ve tüketici ilişkisini inceleyin". Pazarlamada yeni trend ´Semiotics - Semiyotik´ Semiyotik; Sembolik kodları ve tüketicilerin değerlerle ilişkisini çözmeye çalışıyor. Pazarlamacıların iyi bellemesi lazim

"Parazit Bekarlar ve Bumeranglar" yeni trend. Yani kocaman olduktan sonra bile hala ebeveyn evinde yaşayan genç erkek-kadın.

Geçmişi yok saayarak gelecek oluşturamayız. Önce klasiği yapıyorsunuz sonra kendi ekolunüzü yaratıyorsunuz.

Yapmanın yolu olmaktır...

Hediyeler...

Etkinlik boyunca Twitter´dan soru soran, yorum yapanlara sürpriz hediyeler dağıtıldı...

Bu güzelliklerin yaşanmasında mentorluk yapan Dernek Üyemiz Fatma Çalışkan, yönderlik eden Genç Fütürist Gözde Yamaç, sunumları hazırlayan ve tüm organizasyonda canla başla görev alan Sevnur Malik ile Gökhan Aydın´a özel teşekkür ve alkış göndermeliyiz...

Tabii en büyük teşekkür Başta Elvan Timuçin olmak üzere, Unilever´in tüm ekibine...

Video

Ödül kazananların listesi için tıklayın. Salonda olmayanlar, şehir dışından katılanların, ödüllerini almak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. e mesaj atarak adres bildirmeleri gerekiyor.

Kaynak: http://www.m-gen.biz/detay.asp?id=1980