Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Daha da İleri >>
  

Fütüristler Derneği, HP Hayata Projeler ekibi & Işık Üniv. işbirliği ile düzenlenen “Geleceğin Meslekleri ve İş Modelleri” ardından

Future Talks ardından

Fütüristler Derneği, HP Hayata Projeler ekibi ve Işık Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Geleceğin Meslekleri ve İş Modelleri” konulu Future Talks oturumu, 23 Mayıs 2011 tarihinde Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü konferans salonunda gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Işık Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Murat Ferman’ın yaptığı, etkinlikte HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, Türkiye’de teknoloji bilincinin artması amacıyla her biri yine kendi alanında önde gelen iki kurum olan Fütüristler Derneği ve Işık Üniversitesi ve gönüllülerinden oluşan Hayata Projeler ekipleriyle “Future Talks” etkinliğini düzenlediklerini açıkladı. Ardından Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Unilever Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel, “Geleceğin Meslekleri ve İş Modelleri” başlıklı sunumunda, verdiği birbirinden güzel örneklerle, gelecekte hangi meslekler popüler, gelecekte ne gibi meslekler ortaya çıkacak? Teknoloji bireyleri, şirketleri, toplumu ve devleti nasıl dönüştürecek? Bundan hangi işkolları kazançlı çıkacak? sorularına kapı araladı.

Cem Tarık Yüksel, artık ürünlerin değil, anların ve duyguların satıldığını ve farklılaşmanın hızla değişen dünyada geleceği şekillendirmek için birinci şart olduğunu anlatırken, çarpıcı değişim ve teknoloji örnekleriyle, salonu hem güldürdü hem düşündürdü:

Cem Tarık Yüksel´in sunumundan;

İtalya ve Brezilya’nın, Sosyal Medya Pazarında 1. Sıra olan 2 ülke olduğunu,

Fousquare’in Ratio Finder uygulamasıyla, lokasyonların yoğunluklarının çıkarıldığı bir harita sunduğunu,

Huffington Post’un 3000 blogger’u barındıran bir internet gazetesi olduğunu,

Otellerde artık, turistlere gezi haritası değil, yapmak istediğiniz geziye uygun programların yüklü olduğu tabletler verildiğini,

Restauranta dönüştürülen bir kamyonun, insanlara şehir turu imkanı sağlarken yemek hizmeti sunduğunu, biliyor muydunuz?

Kaynak Linki