Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Daha da İleri >>
  

Futurist Shuffle 5 Konuşmacısı; Fatih İşbecer - Geleceğimi şekillendirirken ben neler yaptım ve Obama ile nasıl buluştum, neler konuştum?

Obama ile nasıl buluştum?

Fatih İşbecer >>> Endeavor Girişimcisi

Futurist Shuffle 5 te... 29 Nisan 2011 - Cuma 18:00-22:00 - Microsoft Binası

Başarılı Türk girişimcisinden "Geleceğim için ben neler yaptım?"

Futurist Shuffle´da Fatih İşbecer "geleceğin iş tavsiyeleri, kendi geleceğini nasıl şekillendirdiği" üzerine konuşacak. Geçen dönem Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan İşbecer, gençlerin ve girişimci olmaya heves edenlerin mutlaka dinlemesi anlaması gereken isimlerden...

Konu başlığı; Geleceğimi şekillendirirken ben neler yaptım ve Obama ile nasıl buluştum, neler konuştum?

Ayrıca www.futurizm.org dan canlı yayın izleyip, @futuristshuffle ı follow ve RT edenlere de The FUTURIST 6. sayı ve Mümin Sekman´ın kitabı hediye olarak yollanacak!!!

Fatih İşbecer hakkında;

1993 yılında Galatasaray Lisesi’nde öğrenciyken Amerika’da AFS (American Field Service) öğrenci değişim programıyla Florida’ya giden Fatih İşbecer, orada kaldığı süre içerisinde gördüğü teknoloji devriminin Türkiye’ye de yayılacağını farketti. Bunun üzerine Türkiye’ye döndükten sonra 1997’de İTÜ’de öğrenciyken girişimciliğe soyunup üniversite arkadaşlarıyla Pentagraph adı altında teknoloji odaklı projeler üretmeye başladı. 2000 yılında Pozitron’un kuruluşunda yer alan Fatih, önceleri KRAFT ve MarSA için geliştirdiği yazılım projeleri ile sesini duyurdu. İlerleyen dönemde Pozitron, teknolojide daha da odaklanmak için mobil yazılımlara yönelmeye karar verdi. Bu doğrultuda dünyadaki ilk güvenli mobil bahis uygulaması cepten Iddaa’yı geliştiren firma, daha sonrasında TUBITAK Ar-Ge desteği de alarak Türkiye’nin ilk mobil bankacılık odaklı telefon uygulaması İŞCEP’i Türkiye İş Bankası için geliştirdi. Bu proje ile uluslararası alanda da sesini duyuran Fatih İşbecer, 2007 yılında Endeavor derneği tarafından Türkiye’de yılın girişimcilerinden seçildi. Pozitron ise mobil bankacılık ürünü ile 2008 yılında Harvard Business School’un düzenlediği Küresel İş Planı yarışmasını kazandı. 2009 yılındaysa Türk Hava Yolları Mobil THY projesi hayata geçti. Halen Pozitron’un Kurucu Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Fatih İşbecer, Türkiye’nin mobil geleceğini şekillendirmek için ülkenin en büyük kuruluşları ile projeler geliştirmeye devam ediyor.

Program ve detaylar için tıklayınız.