Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Daha da İleri >>
  

Futurist Shuffle 11 - 3 Aralık 2014

Futurist Shuffle, Fütüristler Derneği tarafından katılımcıların bilgi, buluş ve deneyimlerini paylaşabilecekleri, yeni fütüristlerin kazanılmasını sağlayacak, zihinlerdeki tüm pırıltıların paylaşılabileceği buluşma-kaynaşma- paylaşma - arttırma platformu olarak organize  ediliyor. Derneğin en beğenilen etkinliklerinden biri olan Shuffle'a çoğunluğu genç profesyoneller, yöneticiler, girişimciler, yatırımcılar ve üniversite öğrenciler katılıyor. Bugüne kadar 10 kere düzenlediğimiz Futurist Shufflelara 1.700 kişi katıldı, Pozitif TV'nin desteğiyle 25.000 kişi internetten canlı izledi, 50’ye yakın değerli konuşmacı deneyimlerini paylaştı.

Futurist Shuffle’ların 11.sini 3 Aralık Çarşamba günü saat 18:30- 21:00 arasında, yine Microsoft Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştireceğiz.

Hikayeleri, başarıları, yaptıkları ve hayalleriyle geçmişte fark yaratmış ve gelecekte de yaratmaya kararlı kişilerin, kurum temsilcilerinin, ilham veren konuşmacıların dinlendiği etkinliğin bu seferki teması "Geleceğin Birleştirici Güçleri".

Futurist Shuffle 11'in konuşmacıları  (alfabetik sırayla) ise şöyle:

Mehmet Y. Özel – MCT Danışmanlık, Kıdemli Danışman ve Koç

Selen Kocabaş - Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı

Şevki Karayel Piyanist , Piyano Akademisi Kurucusu

Yonca Erdenel  Unnado.com Genel Müdürü ve Yazar

Etkinliğin moderatörlüğünü ve sunuculuğunu her zaman olduğu gibi Doruktan Türker yaparken, Microsoft yöneticileri de en son teknolojik haberlerle katılımcıları sektörün trendleri hakkında bilgilendirecekler. Daha önce olduğu üzere bu etkinliğimiz de yüksek takipçi sayılarına sahip twitter hesaplarımıza ek olarak  facebook, e posta ve geniş networkümüz kanalıyla duyuruyor olacağız. 

Yer: Microsoft Türkiye Ofisi (Bellevue Residence Levent Mahallesi, Aydın Sokak No: 7 Beşiktaş - 34340 Istanbul, Turkey

KATILIM VE KAYIT

Katılım için üyelerimizin 10 TL, üye olmayanların 20 TL bağış yaparak ödeme makbuzunu Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine iletmelerini rica ediyoruz.

Tüm Fütüristler Derneği, Garanti Bankası Gayrettepe Şb (236) Hesap No: 6297301, IBAN: TR25 0006 2000 2360 0006 297301 Başkası adına ödeme yapıyorsanız lütfen açıklama kısmında "Shuffle İSİM SOYADI" olarak belirtiniz.

Güvenlik nedeniyle Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine isim soyadı ve telefon numarası içeren bir e-posta yollayarak kayıt olunması zorunludur. Facebook davetine cevap vermek yeterli değildir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Facebook Event: www.facebook.com/events/902638153081355/ 

***

Mehmet Y. Özel

Yaşadığımız bu dünyada, potansiyel dediğimiz gücün, insanoğlu için en değerli hediyelerden birisi olduğunu düşünüyorum. Kendisine doğru sorular soran insanın, kendisine yepyeni yollar açma ve böylece de kendisini geliştirme şansını yakalayacağına inanıyorum. Kendisine liderlik edecek, sürekli geliştirecek insan, o güzel kendi ışığını işine, ilişkilerine ve çevresine saçar. Işığını saçtıkça potansiyelini gerçeğe taşıyabileceğine yürekten inanıyorum.'‘

Management Centre Türkiye'nin danışman kadrosunun kıdemli bir üyesi olan Mehmet Yıldırım Özel, farklı sektörlerdeki 14 yıllık ve danışmanlık sektöründeki 12 yıllık kişisel deneyiminin birikimiyle, kurumların, bireylerin, liderlik, koçluk, yönetim ve benzeri alanlarda gelişimlerine, değişimlerine ışık tutmaya çalışıyor.

Özel, "cevherin mücevher yolculuğuna" inanıyor ve liderliğin, koçluğun rolünün, bireyin sınırsız ve çok güçlü olan potansiyelin ortaya çıkmasındaki etkisini "çok değerli" olarak ifade ediyor. Özel, liderlikte güncel ve güçlü modellerden yararlanırken, koçluk yaklaşımlarında ise Gestalt, İlişkisel Koçluk ve Transaksiyonel Analiz'i benimsiyor. Eğitim verdiği kuruluşlar arasında hemen hemen her sektörden ulusal ve uluslararası alanının lideri kurum ve şirketler yer alıyor.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi mezunu olan Mehmet Yıldırım Özel, Boğaziçi Üniversitesi'nde Pazarlama, Finans, İşletme ve Bilgi Sistemleri konularında 'Executive MBA' eğitimini tamamladı.

Kariyerinde Roche ve Bristol-Myers Squibb gibi global ilaç firmalarında İthalat ve Satın Alma Müdürü ve Pazarlama Ürün Müdürü olarak görev yaptı. BMS'deki başarılarıyla, Şirketin başkanı özel ödülünü almaya hak kazandı. American Management Association'dan Eğiticinin Eğitimi Fasilitasyon Teknikleri ve Eğitim İçerik / Metodoloji Tasarımı sertifikalarına sahip olan Özel,  Insights kişilik envanteri ve PDI 360° geribildirim akreditasyonuna da erişmiş bulunuyor.Özel'in ''Kendine İnanmak” ve “Liderliğe İnanmak” isimli iki kişisel gelişim kitabı, bir de ''Hep Ama Hep'' isimli şiir kitabı bulunuyor.

Selen Kocabaş

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümü mezunu olan Selen Kocabaş, Marmara Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları konusunda master yaptı. Kariyerine Koç Grubunda Yetiştirme Elemanı ve devamında Arçelik'te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak adım attı. 1995 – 2000 yıllarında Marshall Boya'da İnsan Kaynakları Koordinasyon şefi olarak görev yaptı. Bu dönemde yerel bir şirketin global bir şirkete dönüşmesi yolunda tüm İK süreçleri oturtulmasında rol oynadı.Kocabaş, daha sonra DanoneSa'ya geçerek önce Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları Müdürü, ardından da İnsan Kaynakları Direktörü olarak hem Su Şirketi, hemde Süt Şirketine hizmet vererek çalıştı. Burada kültürel değişim, organizasyonel ve yapısal yeniden yapılanma çalışmaları gerçekleştirilmesinde ve tüm İK uygulamalarının hayata geçirilmesinde aktif rol oynamıştır. DanoneSa bu dönemde, Danone'nin ilk international graduate programına Türkiye olarak katılmaya hak kazanmıştır. Kocabaş, kariyer hayatına Mayıs 2003'den 2011 yılına kadar  Turkcell İletişim A.Ş.’de İş Destek Genel Müdür Yardımcısı olarak İnsan Kaynakları, İdari İşler ve Emlak, Satın alma, Kurumsal Bilgi Teknolojileri, İç İletişim ve Turkcell Akademi fonksiyonlarından sorumlu olarak görev yapmıştır. Mart 2011 itibariyle  Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış  Genel Müdür yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Selen Kocabaş, ayrıca Futiristler Derneği Yönetim Kurlu Üyesi ve PERYÖN derneğinde Kamu ilişkilerinden sorumludur. Evli ve 16 yaşında oğlu bulunmaktadır.

Üyesi olduğu diğer dernekler; Endeavor Derneği , Kurumsal Denetim Derneği ve Tüsiad’tır.  

Şevki Karayel

1976 yılında İstanbul'da doğdu. İlk piyano derslerini 5 yaşında Magdelena Rufer Eyüboğlu'ndan aldı. 1990-1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Özen Veziroğlu'nun öğrencisi oldu. 1994'de Doğu Akdeniz ülkelerindeki Alman liseleri arasında Kahire'de düzenlenen "Gençlik Müzik Yapıyor" yarışmasında birinciliği kazandı. Aynı yarışmanın Almanya'da düzenlenen finalinde de, Edwin Fischer adına verilen özel ödülü aldı. 1995-2002 yılları arasında Almanya’nın Freiburg şehrindeki Müzik Yüksekokulu’nda Prof. James Avery ve Prof. Dr. Tibor Szasz ile çalıştı. Bu okuldaki eğitimi sırasında bir sömestr boyunca müzik tarihi alanında öğretim görevlisi olarak Türk müziği üzerine seminerler düzenledi.2002 yılında Freiburg'daki öğrenimini en yüksek derece ile bitirdikten sonra Düsseldorf'da Robert Schuman Müzik Yüksekokulu’nda Solistlik bölümüne girdi ve burada Prof. Barbara Szczepanska ile çalıştı. 2004 yılının Haziran ayında bu bölümü de en yüksek derece ile bitirdi. Şevki Karayel, Almanya'da geçen bu zaman zarfında çeşitli kurslara katılarak Pavel Gililov, Andras Schiff, Vitaly Margulis, Elza Kolodin, Aquilles delle Vigne gibi bir çok ünlü sanatçı ile çalışma imkanına sahip oldu. Başta Almanya ve Türkiye olmak üzere, İtalya, Hollanda, Avusturya ve Mısır’da pek çok konserler veren Karayel, 1998 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın açtığı yarışmayı kazanarak, bu orkestra ile solist olarak ilk konserini verdi. 2000 yılında Hollanda'da "Rotterdam Young Philarmonic" orkestrası ile, şef Arie van Beek yönetiminde bir turneye çıktı. Bu turnenin son konseri Amsterdam'in dünyaca ünlü konser salonu Concertgebouw’da gerçekleşti. Aynı yıl kendisine "Junior Chamber International" tarafından, Türkiye'de 2000 Yılı Kültürel Başarı Ödülü layık görüldü. 2004 yılında Bechstein uluslararası piyano yarışmasında, sahnede gösterdiği üstün performans dolayısıyla jüri özel ödülünü kazandı. Şevki Karayel solistlik kariyerinin yanı sıra, eğitmen olarak da genç piyanistlere kurslar vermek üzere, Almanya, Türkiye ve Mısır’a davet edilmektedir. Karayel halen Almanya'da Robert Schumann Müzik Yüksek Okulu'da ve İstanbul'da kendi kurduğu Şevki karayel Piyano Akademisi'nde öğretim üyesi olarak ders vermektedir.

Yonca Eldener

1972’de Ankara’da doğdu. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama Bölümü’nden mezun olduktan sonra Avrupa Birliği “Jean Monnet Bursu” ile Univeristy College London- Bartlett Mimarlık Okulu’nda mastır yaptı. Ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Planlama bölümünde,  perakende coğrafyası alanındaki tezi ile doktora derecesini aldı.  Perakende ve dağıtım zinciri üzerine Amerika'da yayınlanmış makalelerinden ikisi 1998'de Ford Vakfı Kahire – Orta Doğu Araştırma Yarışması Ödülü’ne layık görüldü. Kariyerine 1997’de hızlı tüketim mamulleri sektöründe pazar ölçümleme alanında başladı. 1999-2010 yılları arasında DiaSA'da sırasıyla Mağaza Geliştirme Müdürü, Mağaza Geliştirme Direktörü ve son olarak ta satınalma, pazarlama, reklam, tedarik planlama, market markaları ve kalite birimlerinden sorumlu Kıdemli Ticaret Direktörü olarak çalıştı. 2010 -2011 yılları arasında aynı görev kapsamı ile G2M'de Ticaret Direktörü olarak görev aldı. Ardından 2 yıl Ülker Grubu Şok Marketleri'nde yer seçim danışmanlığı yaptı. Mayıs 2014'ten bu yana bir anne-bebek- çocuk e-ticaret sitesi olan Unnado.com'da genel müdürlük görevini sürdürüyor  Aynı zamanda yazarlık yapan Eldener'in 'Eş İşten Geçmeden' ve 'Göbekli Tepe Muhafızı' adında iki romanı bulunuyor. Eldener, evli ve iki kız çocuk annesi.