Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Daha da İleri >>
  

Futurist Shuffle 12: ‘Her Boyutta Hayaller’e yolculuk için yerinizi ayırdınız mı?

Ve 12. kez Futurist Shuffle ile karşınızdayız! Fütürüstler Derneği’nin en sevilen etkinliklerinden Futurist Shuffle’ın 12.sini 14 Nisan 2015 Salı günü saat 18.30-21.00 arasında Microsoft ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz. Tüm üyelerimizi, fütüristleri, kendisi ve dünya için daha güzel bir gelecek tasarlamak isteyenleri etkinliğimizde aramızda görmeyi umuyoruz.

Amacımız ilham veren fikirler, sözler, insanlar aracılığıyla geleceğe daha da güzel bakmak, geleceğe ışık tutacak bilgi, buluş ve deneyim alışverişinde bulunmak ve aramıza yeni fütüristler katmak…

Hayallerin sınırı, boyutu yok, hele geleceğimize yön verecek hayallerin boyutu hiç olamaz! 12. Futurist Shuffle'da sizi "Her Boyutta Hayaller" teması ve yine özel konuşmacılar ile buluşturuyoruz:

(alfabetik sıra ile)

  • Eray Yüksek- Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür, IBM Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Gelişen Pazarlar Birimi
  • Dr. Serdar Savaş- Gentest Tıbbi ve Bilimsel Direktörü
  • Doç. Dr. Seyda Malta -Yeditepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği, 2012 L'Oreal Bilim Kadını
  • Taner Akçok – Girişimci, AppAnalytics Kurucu ve CEO'su

KATILIM ve KAYIT

Üye iseniz 10 TL, değilseniz 20 TL derneğe bağış yaparak etkinliğe katılabilirsiniz.

Ödemeler için: Tüm Fütüristler Derneği Garanti Bankası Gayrettepe Şubesi (236) Hesap No: 629730 IBAN: TR25 0006 2000 2360 0006 297301  Dekontlarınızı lütfen  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine maille veya +90 212 325 99 11 numaraya faksla iletiniz.

Facebook'taki Futurist Shuffle 12  etkinliğine "katılıyor" görünmek yeterli değildir. Katılımcının, güvenlik nedeniyle mutlaka  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine ad, soyad ve telefon numarasını içeren bir e-posta göndermesi gerekmektedir. 

IBM’deki 28 yıllık kariyerinde Türkiye ve farklı ülkelerde görev alan Eray Yüksek, iş hayatına 1984’te Beko’da başladı ve 1987’de IBM’e katıldı. IBM Türkiye’de müşteri temsilciliği, bankacılık sektörü satış müdürlüğü, bankacılık sektörü bölüm müdürlüğü, finans, iletişim, kamu ve dağıtım sektörleri bölüm müdürlüğü görevlerinde bulundu. Yurtdışında da önemli pozisyonlarda çalışan Yüksek, IBM EMEA Bölgesi Sistem ve Teknoloji Satış Liderliği, EMEA Bölgesi Talep Bazlı İş Stratejileri Yöneticiliği ve İspanya, Portekiz, Yunanistan, İsrail ve Türkiye’den sorumlu Yazılım Grubu Direktörlüğü yaptı. 2006-2009 arasında IBM Türkiye Genel Müdürlüğünü üstlenen Yüksek, daha sonra Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nde sırasıyla IBM için stratejik öneme sahip olan Finans Sektörü Direktörlüğü, Satış Direktörlüğü ve Satıştan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Eray Yüksek, 2015 yılı itibariyle Ukrayna’dan Kazakistan’a 10 ülkenin içinde bulunduğu IBM Gelişen Pazarlar Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak kariyerine devam ediyor.

1961 doğumlu Yüksek, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans öğrenimini, Rotterdam Erasmus Üniversitesi’nde ise IBM için özel hazırlanmış İş İdaresi programını tamamlamıştır.

Türkiye’nin gen araştırmaları konusunda önde gelen bilim insanlarından olan Savaş, Sağlık Bakanlığı’nda sağlık ocağı hekimliğinden müsteşar yardımcılığına kadar her kademede görev yaptı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından Avrupa Ofisi’ne davet edildi ve Avrupa Programı Direktörlüğü’ne kadar yükseldi. 2004’te Hacettepe Üniversitesi Teknokent’te GENAR Toplum Sağlığı ve Genomblim Enstitüsü’nü kurdu. Savaş’ın geliştirdiği GENTEST ‘Koruyucu Genetik Modeli’ AB Genombilim Programı tarafından ‘Avrupa’nın En İyi Uygulaması’ seçildi ve Savaş, Marie Curie ‘Üstün Araştırmacı Ödülü’nü kazandı. Bunun dışında da çeşitli uluslararası ödüllere layık görüldü.

Uluslararası alanda kitap ve makaleleri bulunan Savaş’ın son kitabı ‘Tıpta Sessiz Devrim: Koruyucu Genetik’ Türkçe olarak yayınlandı. ‘Erdemli Yurttaş Hareketi’nin kurucusu ve başkanı olan Dr. Savaş, Türkiye Toplumsağlığı Genombilim ve Kişiye Özel Tıp Derneği’nin de kurucu başkanı. Kabataş Eğitim Vakfı’nın kurucusu olan ve yönetim kurulu üyeliği yapan Savaş, Tüm Fütüristler Derneği’nin yönetim kurulunda da görev yaptı.

Savaş, Kabataş Erkek Lisesi, İstanbul Tıp Fakültesi, İstanbul Hukuk Fakültesi, London School of Hygiene and Tropical Medicine, London School of Economics and Political Science mezunu.

Seyda Malta, TÜBİTAK ile yaptığı uluslararası ve ulusal projelerde manyetik nano parçacıkları, onların polimer içinde örüntülenmesi ile elde edilen nanokompozitleri ve manyetik nanoparçacıklar ile oluşturulan hedefli ilaç taşıma sistemlerini inceliyor. Geleceğin teknolojisi nanoteknoloji alanında yaptığı bu araştırmalar üzerine  L'Oreal Türkiye'nin Genç Bilim Kadınları 2012 ödülünü aldı. Bilim kadını olma kimliği yanında Yeditepe Üniversitesi'nde idari görevlerde de bulundu. 2005-2007 yıllarında Yeditepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Halen, Yeditepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak kariyerine devam ediyor.

1974 doğumlu Seyda Malta, lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümünde, doktorasını ise University of East Anglia'da tamamladı. MIT'de doktora sonrası çalışmalarının ardından 2004 yılında yardımcı doçentlik ünvanını kazandı.

Taner Akçok, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme ve Stanford University Innovation Management eğitim geçmişine sahip bir girişimci. Lise döneminden başlayarak Türkiye ve çeşitli ülkelerde eğitim ve deneyim kazandı, çok sayıda projenin liderliğini yaptı ve ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceler aldı. Microsoft proje yarışmasındaki birinciliği Akçok'a Microsoft’ta tecrübeler ile dolu bir kariyer olanağı sağladı. Microsoft Türkiye'de Pazarlama Projeleri Yöneticisi ve Girşimcilik Programı Yöneticisi olarak çalıştı. Microsoft'un BizSpark, WebsiteSpark ve Açık Akademi programlarının liderliğini üstlendi, binden fazla mobil uygulamanın geliştirilmesinde liderlik yaptı, projelerdeki başarılarıyla Microsoft ödülleri aldı.

Akçok Microsoft’tun ardından Silikon Vadisi’nde Chief Operating Officer olarak çalıştı ve edindiği birikimle mobil uygulamalar için kullanıcı davranışı analizi yapan AppAnalytics firmasını kurdu. Tamamladığı başarılı yatırım sürecinin ardından ulusal ve uluslararası markalara hizmet vermeye başladı.

Şu an Amerika, İngiltere ve Türkiye'de faaliyet gösteren AppAnalytics firması CEO'su olarak kariyerine devam ediyor.