Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Daha da İleri >>
  

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Fütüristler Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen Fütürizm Okulu, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında eğitimlerine Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile devam edecek

İş ve yaşam için olumlu gelecek tasarlamak anlamına gelen Fütürizm özellikle iş dünyası temsilcilerinin, yatırımcıların, akademisyenlerin ve gençlerin ilgisini çekiyor. Fütüristler Derneği tarafından içeriği ve tasarımı yaratılan ve Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi işbirliğinde organize edilen Fütürizm Okulu da disiplinler arası bir yaklaşımla sunduğu, yenilikçi ve sürdürülebilir gelecek planlama odaklı eğitim programıyla yoğun ilgi görüyor.

Bugüne kadar iki dönem gerçekleştirilen ve 100’e yakın mezun veren program 2012-2013 eğitim-öğretim yılında da Kadir Has Üniversitesi’nde öğrenci kabul etmeye devam edecek. Bu doğrultuda Kadir Has Üniversitesi ve Fütüristler Derneği arasında yeni bir işbirliği protokolü imzalandı. Protokol imza töreni Kadir Has Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Aydın ile Fütüristler Derneği Başkanı Murat Şahin, Başkan yardımcısı Dr. Mustafa Aykut ve derneğimizin Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Ufuk Tarhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplam 14 hafta süren Fütürizm Okulu’nda işlenen konular arasında “Alternatif Gelecekler ve Senaryolar”, Stratejik Rekabet İçin Yeni Alanlar ve Koşullar”, “Yatırım Yapmak ve Kazanmak İçin Yeni Alanlar” bulunuyor. Fütüristler Derneği ile yapılan çalışmanın hedefi ‘olumlu gelecek tasarımı’ için, fütürizm kavramını öğretmek ve benimsetmek.