Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Daha da İleri >>
  

Ufuk Tarhan Dünyanın En İyi Kadın Fütüristleri Arasında!

List of the world’s top female futurists by Ross Dawson: 

Dünyaca tanınmış ünlü fütürist,  girişimci, strateji danışmanı, best seller kitaplar sahibi ve Keynote konuşmacı Ross Dawson dünyanın en etkili 100 kadın fütüristi listesini yayınladı.

Aynı zamanda Advanced Human Technologies şirketler gurubunun başkanlığını da yürütmekte olan Dawson, kendisine sıklıkla sorulması üzerine detaylı bir araştırma yaptığını ve ancak burada göreceğiniz 78 kadın fütüriste yer verebildiğini açıkladı.

Listede yer alan tek Türk Ufuk Tarhan oldu.  Gururluyuz. 

2009-2012 yılları arasında Fütüristler Derneği Başkanlığı yapan Ufuk Tarhan, 2008'de Türkiye'nin ilk Fütüristler Zirvesi'ni gerçekleştirdi. 2010-2011 arsında Fütüristler Derneği Yüksek Danışma Kurulu Başkanlığı yapan ve halen üyesi olan Tarhan aynı zamanda Gelecek Günü fikrini Türkiye’de ilk ortaya atan, tasarlayan ve kürasyonunu yapan kişidir. Fütürizm alanında yaptığı çalışmalar, yazıları, videoları ve sosyal medya erişim linkleri için ufuktarhan.com adresindeki bloğunu ziyaret etmenizi öneririz. 

Sosyal Medya kanalı ile gelen kutlamalar aşağıda. Tek tek herkese çok teşekkürler. Daha çok fütüristin, daha çok kadının böyle onurlandıran, motive eden listelerde, konumlarda olmasını diliyoruz… Listenin tamamı için buraya tıklayın