Ömer Barbaros Yiş

eTicaret CEO – LC Waikiki

Ömer Barbaros Yiş lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Bölümlerinde çift anadal olarak, Ekonomi yüksek lisansını Universitat Autonoma De Barcelona’da tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatına 2006 yılında Kurumsal ve Bireysel Fiyatlandırma Uzmanı olarak Turkcell’de başlayan Ömer Barbaros Yiş, Pazarlama bünyesinde farklı Kıdemli Ürün Yöneticisi pozisyonlarında bulunmuştur.

2010 – 2013 yılları arasında kariyerine Peppers & Rogers Grup’ta Global Telekom Sektörü Direktörü olarak devam etmiştir. 2013 yılında TürkTelekom bünyesinde sırasıyla Mevcut Müşteri Yönetimi Direktörlüğü, Değerli Müşteriler Yönetimi Direktörlüğü, Sabit Ürünler Gelir Yönetimi Direktörlüğü rollerini üstlenmiştir.

2017 yılında Turkcell’e katılan Ömer Barbaros Yiş, Stratejik ve Odaklı Pazarlama Direktörü ardından Bireysel Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. 18 Aralıkl 2018, 17 Nisan 2020 tarihleri arasında Turkcell Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

Yiş görev aldığı süre boyunca Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte gerçekleştirilen Engelsiz Eğitim projesi kapsamında “herkes için sinema” çatısı altında “hayal ortağım sesli betimleme teknolojisi”; yapay zeka teknolojisinin kullanımında etik ve sorumlu bir davranış sergileneceğine dair ilkeler yayınlamak, yapay zeka tabanlı ilk kampanya olan “gülümse gülümset” ile hayvan ve çevre sevgisine dikkat çekerken, şeker mühendisi ve Metin Oktay’ın yer aldığı “telefona bakma, yola bak” ve “tatil değil, bayram” gibi pek çok başarılı projeye imza attı.