İlki Türkiye’de olmak üzere tüm dünyada 1 Mart tarihinde kutlanan Future Day, bu yıl Fütüristler Derneği ve Marketing Türkiye iş birliğinde online olarak gerçekleşecek. 1 Mart 2022 Salı, Marketing Türkiye ve Fütüristler Derneği YouTube hesaplarından canlı olarak yayınlanacak etkinlikte ana tema bu sene “Yok Oluştan Önce Son çıkış” olarak belirlendi. Konuşmacıları arasında akademisyenler, STK’lar ve yazarlar bulunan Future Day 2022; Abdi İbrahim, Arçelik, Coca Cola, Finish, Ford Otosan ve Yapı Kredi’nin değer paydaşlığıyla gerçekleşecek.

2013 yılından bu yana 1 Mart’ta dünyanın farklı noktalarında gelecek konuşulan paneller, partiler ve sergilerle kutlanan Gelecek Günü / Future Day, ilk kez 2012 yılında Türkiye’de Dünya Fütüristler Birliği Başkanı Timothy Mack’in de katıldığı organizasyonla kutlanmaya başlandı.
Türkiye’de 10 yıldır kutlanan Future Day bu sene Fütüristler Derneği ve Marketing Türkiye iş birliğinde, yine 1 Mart’ta, online olarak gerçekleşecek.

Future Day 2022: Hep birlikte sorumluluk almalıyız!

Geçtiğimiz yıllarda Gençliğin Geleceği, Kadının Geleceği, Gelecekte Mutluluk, 2040 Yılında Organik Olmak gibi konuların ele alındığı 1 Mart Gelecek Günü etkinliklerinde Timothy Mack, Peter Bishop, Gerd Leonhard, Cristina Dolan, Dr. Amy Zalman, Erica Orange, Jared Weiner, David Wood gibi Türkiye ve dünyadan saygın fütüristleri geniş kitlelerle buluşturan Future Day, bu yıl iklim krizi karşısında ciddi ve kararlı şekilde sorumluluk almanın vaktinin geldiğini vurgulayacak.

Markaların, STK’ların, merkezi kamu kurumlarının, belediyelerin ve elbette bireylerin hep birlikte harekete geçmesinin önemine yedi ana başlıkta ışık tutulacak: Büyük Uyarı, Su, Ekosistem, Şehir, Tarım ve Gıda, Yeni Teknoloji ve Ekonomi.

İnsanlığın sorunu olan iklim krizini geriletmek, hatta durdurmak için bir şeyler yapmanın gereğini ve sorumluluklarını kavrayıp harekete geçmiş olan Abdi İbrahim, Arçelik, Coca Cola, Finish, Ford Otosan ve Yapı Kredi 1 Mart Gelecek Günü’ne Değer Paydaşı olarak destek veriyor. Alanlarında uzman akademisyenlerin, STK’ların ve yazarların yanı sıra sürdürülebilirliği iş yapış şekilleri ve ticari faaliyetlerinde de merkezde konumlandırılmış kurumların paylaşımlarda bulunacağı Gelecek Günü 2022’nin programı belirlendi.