Neler Yapıyoruz?

Yaptığımız çalışmalar için tıklayınız

1 Mart Gelecek Günü

ilk kez 2013 yılında Kadir Has Üniversitesi ev sahipliğinde organize edilen Türkiye’de yılın en büyük fütürist buluşmasıdır. Üç yılda Yeditepe Üniversitesi merkez kampüsünde düzenlendikten sonra 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliliğinde düzenlenmiştir. Gelecek Günü, World Future Society camiası içinde ABD dışında düzenli olarak organize edilen en etkin Fütürist etkinliktir. Programın açılışı iki kez World Future Society başkanları tarafından yapılmış ve dünya çapında tanınan çok sayıda fütürist konuşmacı olarak yer almıştır.

Future Talks 9

Future Talks

Future Talks – Yılda 5-6 Kez yapılan 2 saatlik seminerler, hedefi üniversite öğrencileri. Her programın spesifik bir konusu vardır.

İlki 2009’da yapıldı. Konu:  ‘’Geleceğin Meslekleri, İş Modelleri’’  idi.

2010’da 6 Future-Talks gerçekleştirildi

Konuları; Geleceğin Meslekleri ve İş Alanları-Sağlık Teknolojilerinde Gelecek  idi. Ardından bu organizasyon Genç Fütüristler’in etkinliği haline geldi ve Genç Fütüristlerimizle bir araya gelmek isteyen kurumlarla organize edilmeye başladık. IBM,Deloitte, Vodafone, Unilever gibi şirketlerle çalıştık.

Fütürist Akademi

Fütürist Akademi, Fütüristler Derneği bünyesinde yer alan Fütürizm Eğitim Programları Grubu tarafından Eylül 2020’de kurulmuştur. Fütürizm Eğitim Programları Grubu, dünyada gerçekleşen Fütürizm eğitim programlarını araştırır, eğitim sağlayıcı uluslararası kurum veya kuruluşlarla işbirlikleri gerçekleştirir, eğitim sunulacak birey ve kurumları belirleyerek, ilgili kitleye uygun eğitim programlarını planlar; ve mevcutta sunulan Fütürizm eğitim programlarını ve faaliyetlerini sürdürür, geliştirir, çeşitlendirir.

Fütürist Akademi kapsamında gerçekleşen tüm eğitim programları ve faaliyetler; birey, kurum ve toplumların, Fütürizm kavram ve yaklaşımı ile ilgili farkındalık yaşamasını, etkin şekilde bilgilenerek ‘’olumlu bir gelecek tasarlama’’ davranışı sergilemesini hedefler.

Fütürizm Okulu / Gelecek Bilgisi

2009 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Tamkang ve Houston Üniversitelerindeki 4 yıllık Gelecek Senaryoları lisans programı içeriği esas alınarak 7 haftalık bir sertifika programı olarak başladı. Ardından Yeditepe ve Kadir Has Üniversitelerinde devam etti. 2017 yılında yine evine Bahçeşehir Üniversitesine dönen programımıza her alandan öğrenciler gelecek konusunda deneyim elde etmek için katılıyorlar. Programı derneğimizin başkan yardımcısı Dr. Mustafa Aykut yönetiyor.

Futurist Shuffle

Fütüristlerin, yönetim kurulunun, derneğe üye olmak isteyenlerin, daha iyi bir gelecek isteyen herkesin, bilgi, buluş ve deneyimlerini paylaşabilecekleri, yeni fütüristler kazanmak amaçlı buluşma- kaynaşma-paylaşma-arttırma amaçlı toplantılardır. Üç-dört ayda bir yapılır. İlki; 21 Aralık 2009’da  Microsoft ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Bugüne dek 13 kez organize edilmiş olup çoğu internet üzerinden canlı da yayınlanmıştır.