Dr. Cenk Tezcan

Bwise ve BeWell şirketlerinin kurucu ortağı, tıp doktoru, hastane tasarımcısı, tıp bilişimcisi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Bilgi ve Medipol Üniversiteleri yarı zamanlı öğretim görevlisi, Fütürist

Marquette Hellige, Bilkent Holding ve Intel firmaları profesyonel olarak yaklaşık 20 senesini geçirdiği kurumlar. Tıbbi cihaz projeleri, anahtar teslim hastane projeleri ve tıp bilişimi ile ilgili projeler uzmanlık alanlarından bazıları… Ortak akıl, paylaşım ekonomisi, sağlıklı yaşam ve mutluluk konularının Türkiye’de yaygınlaşması için çalışıyor. Dünya Bankası, İslam Kalkınma Bankası, SGK ve çeşitli Bakanlıklar için Danışmanlık görevlerinde bulundu. Sağlık girişimcilerine mentorluk yapıyor.


BeWell’de “Anahtar teslimi sağlık projeleri”, Bwise’da ise “Gelecek tasarımı” ve “Sağlıklı yaşam ve mutluluk” üzerine çalışıyor.

“Sağlığa yenilikçi bir bakış açısı; Mobil Sağlık” kitabının yazarıdır. Sağlıkta inovasyon, mobil sağlık, sağlık turizmi ve gelecek konularında profesyonel konuşmacı. TRT’de Gelecek üzerine 13 dizilik bir televizyon programını hem yönetti, hem sundu. Yazılarını www.cenktezcan.com adresinde yayınlıyor.

Yaşam Bilimleri ve Sağlık Bilişim Teknolojileri Derneğinin Başkanlığı yürütüyor. Tüm Fütüristler Derneği Ankara şubesinde Yönetim Kurulu üyesi olan Cenk Tezcan 2 çocuk babasıdır.