Halit Danagöz

Elektrik Elektronik Mühendisi, Reverse Mentor, Danışman, Future Catcher

1998’de Bursa – Karacabey’de hayata gözlerini açan Halit Danagöz, ilkokulu ilçesinde tamamladıktan sonra Bursa – Mustafakemalpaşa’da İbrahim Önal Fen Lisesi’nde eğitim hayatına devam etmiştir. Lise hayatında girişimcilik, 3D yazıcı, elektro-mekanik sitemler, akıllı tarım üzerine çalışmalar yapmıştır. Halit Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği eğitimi almıştır. Okuldaki ilk döneminde 3D yazıcılar konusunda girişimi olan Halit, daha sonra değişik girişimlerde yer alıp, yolunu değiştirmiştir. 2016-2018 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi IEEE Kulübü Başkan Yardımcılığı görevi yapmıştır.

2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer ve Gelişim Kulübü’nün kuruluşunda yer almış ve Kreatif Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Şuan da “Kariyer ve Gelişim Kulübü Yönetim Kurulu Baş Danışmanı” olarak görev yapmaktadır.

Fütüristler Derneği ile 2016 yılında tanışmış olan Halit farklı görevleri yerine getirmiştir. 2019-2022 Genç Fütüristler Başkanı olarak görevini yapmıştır. Halit; bir gencin gelecekten neler beklediğini, gelecekte çalışma ortamları, pazarlama ve satış alanında gelecek ve gelecek trendleri ışığında gençlerin kendisini nasıl geleceğe hazırlayabileceğini, “Birleşmiş Milletler Global Kalkınma Amaçları”, sürdürülebilirlik konuları üzerine araştırmalar yapıp, içerik üretmektedir. Kendisini geliştirmeye, geleceği kurgulamaya ve geleceği yakalamaya meraklıdır.

Getir’de Operasyon Geliştirme & Otomasyon ve Teknoloji Uzmanı olarak çalışmaktadır.