Kamil Kazım Sarı

CEO-GİSA Grup

Almanya ve ABD’nde başladığı üniversite eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. 1983 yılında Türkiye’ye dönüşüyle, yeniden yapılanmakta olan turizm sektörünün her kademesinde çalıştı. Global oyuncuların pazara girmelerinde ve lokal operasyonlarında liderlik etti.

1992 yılında tekstil sektöründe 12 yıl sürecek yabancı ortaklıkta, Almanya’da 1919 yılından süregelen tekstil imalatının, Türkiye’ye zamanının ilerisinde teknolojilerle transferini, ürünlerin 4 kıtaya ihracatı projeksiyonunu başarıyla gerçekleştirdi, finalde kapsamlı çıkış stratejisi ile yeni ufuklara yöneldi.

 

2007-2012 yıllarında BAE, İran ve Irak’ da yaşadıktan sonra 2013 yılında global petrol pazarında Kanada /Amerika ortaklı şirketin inovatif bir kimyasal ürününün Türkiye-MENA Distribütörlüğünü üstlendi ve halen devam ettiriyor.

2016 yılında “Drone”ların sivil alanda ticari kullanımı konusunu derinlemesine inceledi ve “gelecekte Drone’lar” konusunda çalışan önde gelen yabancı şirketlerle partnerlikler kurdu. Halen Drone kullanarak endüstriyel hizmetler ve özel amaçlı projeler için Drone tasarımı alanlarında çalışıyor.

Uzun yıllar aktif spor yaşamı nedeniyle spor kulübü, dernek ve STK yapıları içinde yer almış olan Kazım, Fütürizme yaklaşımını “ben bir Uzay Yolu’zedeyim” sözleriyle tanımlıyor.