YÜKSEK İSTİŞARE KURULU VE ETİK KURULU ÜYEMİZ UFUK TARHAN FORBES 50 KADIN LİDER FÜTÜRİST LİSTESİNE GİRDİ

Bu yıl Dünya Kadınlar Günü’ne yaklaşırken, Forbes 5 Mart 2020 tarihinde, yüzyıllar boyunca dünyayı şekillendiren neredeyse tüm kararların erkekler tarafından verilmesinin ardından, nihayet artık kadınların geleceği şekillendiren önemli roller üstlendiğinin altını çizdiği duyurusunda, 50 Kadın Lider Fütürist listesi açıkladı. Listenin oluşturulmasıyla bu değerli isimlerden oluşan camianın bilinirliğinin artırılmasının yanı sıra, iş dünyasında ve sosyal hayatta etkinliklerinin en üst düzeyde hissedilmesinin hedeflendiği belirtiliyor.

Fütüristler Derneği olarak, 2009-2012 yılları arasında dernek başkanlığımızı da üstlenmiş olan Ufuk Tarhan’ın 50 Kadın Lider Fütürist Listesi’nde gösterilmesinden duyduğumuz gururu paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Forbes’un ilgili yazısında Uluslararası Fütüristler Birliği’nin (Association of Professional Futurists) üçte birinin kadınlardan oluştuğunun bilgisine yer verilirken, derneğimiz Yönetim Kurulu’nun yarısının kadınlardan oluşması bizim için ayrıca bir övünç kaynağıdır.

https://www.forbes.com/sites/blakemorgan/2020/03/05/50-leading-female-futurists/

 

 

Bu yıl 8 Mart Kadınlar gününü, şirketlerin yönetici kademelerinde, yönetim kurullarında ve tüm diğer profesyonel ve sosyal birlikteliklerde daha çok kadının yer almasının; daha eşitlikçi, daha adil, daha yaşanabilinir ve daha olumlu bir gelecek için şart olduğunu vurgulamak üzere bir fırsat olarak değerlendirmek istiyoruz. Bu amaç ile Uluslararası Kadınlar Günü Teması 2020 olarak belirlenen #EachforEqual hashtagli kampanyaya katıldığımızı duyurmak isteriz. Siz de gelin, tüm farklılıkların kucaklanarak zenginleştirildiği bir gelecek için desteğinizi paylaşın, hep birlikte daha daha olumlu bir gelecek için çalışalım. Detayları sosyal medya hesaplarımızda bulabilirsiniz. Twitter Instagram