1 Mart 2020 Gelecek Günü

Gelecek Günü Nedir?

Her sene belirli bir konu üzerinden geleceğin her yönüyle ele alınmasını temel alan Gelecek Günü etkinliği, geleceğe odaklanmayı ve daha iyi bir geleceğin mümkün olduğunu düşünmeyi vurguluyor. Ayrıca gelecekten hepimizin sorumlu olduğunu dikkat çeken örneklerle ortaya koyuyor.

Bu Sene Bizi Neler Bekliyor?

Geçen sene “2040 yılında Mutlu İnsan Olabilmek” konusunu değerlendiren Gelecek Günü’nün bu seneki konusu; “2040’da Organik Olmak”. Bu temayı şekillendirecek ve etkinlikte sıkça bahsedilecek olan alt başlıklar ise “İnsan Kalmak”, “Öğrenmeyi Makinelere mi Bırakalım?”, “Organik Müşteri Deneyimleri”, “Çalışanların Fabrika Ayarları”, “Ekoloji”, “Etik ve Felsefe” olacak. Kötü bir geleceğin kaçınılmaz olduğu iddiasına karşı pek çok olumlu gelecek senaryosunun olduğu ve bunu inşa etmenin zor olmadığını bilen fütüristler, bu konudaki düşüncelerini katılımcılarla paylaşacak.

1 Mart 2020 tarihinde İstanbul’da, Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikte yine her şey insana ilişkin olacak. Teknolojik, Sosyolojik, Politik, Bilimsel ve Sanatsal açılardan 2040 yılındaki geleceğimizin nasıl şekilleneceği ve bu yolculukta biz insanların olumlu bir geleceğ ulaşmasının nasıl mümkün olacağı konusunu, uzman konuşmacılarla tartışacağız. Sizleri de aramızda görmek isteriz.

Tarih: 1 Mart 2020
Yer: Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonu
Saat: 09.00-17.00

Misafirlerimizin 09.00’da Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonu’da bulunmaları kayıtları gerçekleştirebilmemiz adına önemle rica olunur. Etkinlik öğrenciler ve üyeler için ücretsizdir. Üye olmayan misafirlerimiz 20₺ karşılığında bilet alabilirler.

PROGRAM:

 

What is the Future Day?

The Day of Future event, which is based on the consideration of every aspect of the future on a specific subject every year, emphasizes focusing on the future and thinking that a better future is possible. It also reveals with examples that point out that we are all responsible for the future.

What awaits us this year?

The subject of this year’s Future Day, which evaluated the subject of “Being a Happy Person in 2040” last year; “Being Organic in 2040”. The sub-titles that will shape this theme and will be mentioned frequently in the event will be “Staying Human”, “Shall We Leave Learning to Machines?”, “Organic Customer Experiences”, “Factory Settings of Employees”, “Ecology”, “Ethics and Philosophy”. Futurists, who know that there are many positive future scenarios against the claim that a bad future is inevitable and that it is not difficult to build it, will share their thoughts on this issue with the participants.

In the event that will take place on March 1, 2020 in Istanbul, Haliç University Sütlüce Campus Conference Hall, everything will be related to people. We will discuss with the expert speakers how to shape our future in 2040 in terms of technological, sociological, political, scientific and artistic aspects and how we can reach a positive future in this journey. We would be pleased to see you among us.

Date: March 1, 2020
Location: Haliç University Sütlüce Campus Conference Hall
Time: 09.00-17.00

We kindly request our guests to be present at the Haliç University Sütlüce Campus Conference Hall at 09.00, to be able to make the registration. The event is free for students and members. Non-member participants need to purchase tickets for 20₺.