DR. BEYZA TOKSOY

1978 yılında İstanbul’da doğdu. Beşiktaş Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, 1996 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi bölümünü birincilikle bitirip; 2001’de Anadolu Üniversitesi’nde İşletme lisansını bitirdi. 2013 yılında İstanbul Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı’nda yüksek lisans çalışmasını tamamladı. 2019 yılında aynı üniversitede “Girişimci Kişilik Özelliklerinin Girişimcilik Niyetine Etkisinde Stratejik Güven ve Ortak Değerlerin Moderatör Rolü Üzerine Bir Araştırma” konulu doktorasını bitirdi.

 

Halen İstanbul Okan Üniversitesi İnsan Kaynakları bölümünde kadrolu Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda okulun “İş Geliştirme ve İletişim Yöneticisidir.” Anadolu Üniversitesi Marka İletişimi bölümünde okumaya devam etmektedir. Fütüristler Derneği üyesi olan Toksoy; LÖSEV ve Türkiye Anneler Derneği’nin gönüllü üyesi olarak aktif görev almaktadır; Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin de Yüksek İstişare Kurulu Üyesidir.

2019 yılında Göktürk Dergisinin düzenlediği “Yılın Enleri” ödül töreninde Yılın Eğitime Katkı ödülünü almıştır.

2020 yılının Eylül ayında “Bir Girişimci Yaratmak” adlı kitabı Ceres Yayınları’ndan çıkmıştır.

2020-2021 yılları arasında “Ekotürk Tv” de her Perşembe akşamı prime time’ da canlı olarak yayınlanan “Hariciye” adlı küresel gelişmelerin tartışıldığı, yurt dışına skype bağlantılarının yapıldığı programı hazırlayıp sunmuştur.

Kurumsal ve bireysel olarak işletme, yönetim organizasyon ve kişisel gelişim alanlarında danışmanlıklar vermekte; hakemli dergi ve sempozyumlarda makaleleri yayınlanmaktadır.