Geleceğin Nasıl Görünmesini İstiyorsunuz?

Geleceğin Nasıl Görünmesini İstiyorsunuz?

Avrupa Komisyonu #OurFutures adlı yeni bir proje başlattı. AB’nin her yerinden vatandaşları geleceğe ilişkin vizyonlarını paylaşmaya davet ediyorlar.

Komisyon bu projeyi vatandaşlarının geleceğin nasıl olmasını istedikleri konusunda fikir edinmek için başlattı. Yaşlı ve genç, uzun ve kısa, mutlu ve mutlu olmayan tüm vatandaşları, arzu ettikleri gelecekleri anlatmaya davet ediyorlar.

Bu hikayeler ve bağlantılı veriler açık bir veri tabanında toplanacak. Herkes bu verilere ulaşabilecek. Örneğin gençlere neyin ilham verdiğini, farklı ülkelerde hangi temaların popüler olduğunu, Belçika’daki insanların Yunanistan’daki insanlardan başka sorunları olabileceğini ve daha fazlasını anlamak için kullanabilecek.

Bu projeye dahil olmak isterseniz, öneriniz varsa, ilhamınız varsa, ulaşmaya davetlisiniz. Gelecekle ilgili bir atölye çalışması düzenlemek istiyor ancak nasıl olduğunu bilmiyorsanız, https://www.sitra.fi/en/projects/futures-frequency/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçları gerçek hayatta da takip edebilir ve tartışabilirsiniz, komisyona bir e-posta (Erica Bol, erica.bol@ec.europa.eu) göndermeniz yeterlidir, size erişim sağlayacaktır.