Halit Danagöz

Elektrik Elektronik Mühendisi | Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi | Hızlı Ticaret Yöneticisi | Operasyon Geliştirme Yöneticisi | Otomasyon ve Teknoloji Yöneticisi | Gelecekler Yakalayıcısı

Halit Danagöz, Elektrik Elektronik Mühendisi mezunudur. Samsung, Unilever, KoçFinans, Turkcell, Prysmian, Getir, n11 gibi şirketlerde deneyimler kazanmış ve farklı yönlerini geliştirmiştir. Çok farklı şirketlere danışmanlık projelerine liderlik ederken, genç ve dinamik alışılagelmemiş bakış açılarına sahiptir. Güçlü yetkinlikleri, çok boyutlu iş modelleri tasarlamak ve farklı yönlere dikkat çekmektir.

Halit son yıllarında Getir’ de Operasyon Geliştirme Uzmanı ve Otomasyon ve Teknoloji Yöneticisi olarak Hızlı Ticaret (Q – Com) Yöneticisi olarak görev yaparak operasyonel süreçlerin teknoloji – insan odağında gelişmesine, maliyetlerin azalmasına ve teslimat sürelerinin kısalmasında aktif rol almıştır. Getir’in n11’i satın almasıyla n11’de görev almış ve şirketlerinin birbirleriyle olan ortak projelerinin sürecinin gelişmesinde ve boyutunun büyütelmesinde aktif görev almıştır. Aynı zamanda danışman olarak çeşitli şirketlere stratejik uzgörü uygulamaları kapsamında hizmet vermiştir ve şirketleri Olanaklı Gelecek Senaryoları tasarlamaya sürüklemiştir.

Fütüristler Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Halit; çeşitli konferans ve seminerlerde “İnsan ve Veri” temalı konuşmalar yapmıştır. Dernek bünyesinde 8 ekip ve 50+ kişi ile birlikte çalışarak liderlik yapaktadır.

Gelecekten sorumlu olduğunu benimseyen Halit, sürdürülebilirlik, teknoloji, doğa ve insan odağında işler yapmaya devam etmektedir.