Meral Arslan

İK Analitik Uzman Yardımcısı – Alarko Holding

Meral, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği lisans dönemindeyken; yoğun bir şekilde, gelecekte iş anlamında severek yapmak isteyeceği bir alan arayışında olmuş; son stajında yaptığı bir anket çalışmasından yola çıkarak ilgisini çeken alanı keşfedebilmiş ve performans sistem yönetimi üzerine araştırmalar yapmaya yönelmiştir. Bu konu üzerine de bir tez ve bir tasarım çalışması yaparak yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur.

Matematik Mühendisliği disiplininin katmış olduğu analitik düşünme ve problem çözme becerilerini; “çalışanlara uygulanan performans yönetim sistemlerindeki iyileştirmeler” üzerine kullanmayı hedeflemiş, bu nedenle kariyer yolculuğunda İnsan Kaynakları’nı tercih etmiştir.

 

Fütüristler Derneği’ne Kasım 2018 de Microsoft’taki Futurist Shuffle etkinliğinde dahil olmuş, sonraki süreçte ihtiyaca yönelik sorumluluk bilinci ve inisiyatifiyle 2020- 2022 döneminde Derneğin İletişim ve İK Grup Başkanlığını üstlenmiştir.

Son bir yıldır Alarko Holding bünyesinde İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı olarak çalışmakta olan Meral, 2022 de terfi alarak şirketin İK Analitiği masasının açılmasını sağlamıştır. Yeni yılda İK Analitik Uzman Yardımcısı unvanıyla İK Yazılımları ve Veri Analitiği üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Fütüristler Derneği’nde 2020-2022 döneminde Denetim Kurulu Yedek Üyeliği ve İletişim ve İK Grup Başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir. 2022-2024 yeni döneminde ise Fütüristler Derneği Denetim Kurulu Asıl Üyelik görevini üstlenmiştir.