Fütüristler Derneği 2024-2025 dönem başkanı Dr. Hale Cide Demir’den size bir mesaj var!

2005 yılında kurulan Fütürizm alanında Türkiye’deki ilk girişim olan Fütüristler Derneği, World Future Society ve Dubai Future Foundation’nın Türkiye temsilcisidir. Derneğimizin, 10/02/2024 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Kurulu’nda önümüzdeki 2 yıl süresince görev alacak yeni yönetim, denetim ve etik kurullarının seçimi yapıldı. 

Fütüristler Derneği yeni yönetim kurulu başkanı olan Dr. Hale Cide Demir girişimcilik, Web3 ve organizasyonel davranış konularında uzmandır. Yapay anlayış, finans ve sürdürülebilirlik temelli sorunlara merkeziyetsiz cevaplar arayarak yeni yönetişim modelleri üzerinde çalışmaktadır.

Dernek başkanımız ve yönetim kurulumuzda başkan yardımcılığı, genel sekreterlik ve sayman pozisyonlarında yer alan Zeynep Yalım Uzun, Sevinç Erşen ve Melike Akkaya ve asıl üye pozisyonunda yer alan Gürdoğan Yurtsever, Ali Kamil Uzun ve Halit Danagöz’den oluşan Yönetim Kurulumuz, kadın üye çoğunluğu ile  derneğimizin çeşitlilik ve kapsayıcılık konusundaki odağının çok değerli bir göstergesi oldu. Olumlu, ilerici ve yenilikçi vizyon geliştiren, kişi, kurum ve toplumların yararlı ve etkin yol haritası oluşturmalarına yardımcı olan yeni kurullarımız göreve başladı.

Yapay anlayış (yapay zeka) ve onu etkileyen tüm tarihsel teknolojik ve toplumsal gelişmeler liderlerin ve organizasyonlarının fütürist gibi düşünme becerileri kazanmasını gerektiriyor. Bu nedenle, fütürist gibi düşünebilmeyi ve gelecek okuryazarlığı kazandırarak gelecek bilgisini kişiler ve organizasyonlar için anlaşılabilir ve uygulanabilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.

Şimdiye dek olduğu gibi, bundan sonra da tüm disiplinlerin etkileşim ile yeni, inovatif teknolojilerin insanlığı ne kadar ve nasıl etkileyeceğini, nelerin değişeceğini ve dönüşeceğini, iş ve sosyal yaşamı, organizasyonları iyileştirmeye yönelik uzgörüleri paylaşmak üzere etkinliklerde bulunacağız. 

Siz de geleceğin sadece seyircisi değil aynı zamanda tasarımcısı olmak istiyorsanız sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, bu linkten derneğimize üye olarak aramıza katılabilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz herkesle paylaşılmayacak.